Bugün : 18 Şubat 2020, Salı
BINANCE.COM Kripto Para Al - SatDünyanın en büyük kripto para borsasında işlem yapın, kazanmaya başlayın.

Hydatid Tapeworm nedir?

Hydatid Tapeworm, Echinococcus granulosis;

Hydatid Tapeworm Hakkında BilgiHydatid Tapeworm Kelime AnlamıHydatid Tapeworm Ne Demek?Hydatid Tapeworm Ne Demektir?Hydatid Tapeworm Nedir?Hydatid Tapeworm Tıp TerimiLatince Hydatid TapewormTıp Dilinde Hydatid TapewormTıpta Hydatid TapewormTıpta Hydatid Tapeworm Nedir?

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenebilirsiniz.

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenmek için, arama formunu veya harfe göre sıralamayı kullanın.

Tıbbi terimler sözlüğünde en çok aratılan Latince tıp kelimeleri

Hemihypalgesia : n. Vücudun tek tarafında ağrıya karşı duyarlığın azalması.

Ataractic : n. Dalgınlığa sebep olmaksızın anksiyeteyi gideren ve emosyonel düzen sağlayan ilaç için kullanılan bir deyim.

Uro-Edema : n. İdrar sızması sonucunda ödem.

Sage : n. "Salvia oficinalis" adlı bitkinin kurutulmuş yaprakalrı, ada çayı.

Oculogyric : a. 1. İstemdışı göz hareketleri gösteren, istemdışı göz hareketleri ile belirgin; 2. İstemdışı göz hareketlerine sebep olan.

Dispersity : n. Bir maddenin taneciklerine ayrılma yeteneği, çözülme yeteneği.

Molluscous : a. Yumuşak cilt tümörüne ait.

Pyloric Stenosis : Pilor'da oluşan daralma (Doğuştan veya sonradan ülser v.b. herhangi bir lezyon sikatrisine bağlı olarak görülür).

Oculogric Crisis : Göz kürelerinin genellikle yukarıya doğru dönüş hareketi yapıp, birkaç daikka sabit kalmasıyla belirgin nöbet (Epideimk ensefalitis'te görülür);

Dermatalgia : n. Belli bir deri bölgesinde hissedilen uyuşma ile müterafık ağrı, deri ağrısı.

Sosyal Medyada Paylaşın

Tıbbi Terimler Sözlüğü Yasal Uyarı

Tıp Sözlüğü'nde verilen bilgiler, tanısal ve/veya tıbbi öneri amaçlı bilgiler değildir. Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalık ve/veya ilaç ve/veya tanıya ilişkin bir çalışma olmayıp, tıbbi terimlere yönelik bilgilendirme amaçlı bir sözlük çalışmasıdır.

Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalığın tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalığınız varsa veya tedavi edilmesi gereken bir hastalığınızın varolduğunu düşünüyorsanız, lütfen vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Etiketler

Tıp Terimleri, Osmanlı Terimleri, Posta Kodları, Takıcı Bacı, Katalay