Bugün : 17 Şubat 2020, Pazartesi
BINANCE.COM Kripto Para Al - SatDünyanın en büyük kripto para borsasında işlem yapın, kazanmaya başlayın.

Labial Artery, Arteria nedir?

Labial Artery, Arteria, Dudak arterleri (1. Inferior labial artery, arteria, Dudak alt arteri, a. labialis inferior veya a. labialis mandibularis. 2. Posterior labial artery, arteria, Dudak arka arteri, a. labialis posterior. 3. Superior labial artery, arteria, Dudak üst arteri, a. labialis superior veya a. labialis maxillaris);

Labial Artery, Arteria Hakkında BilgiLabial Artery, Arteria Kelime AnlamıLabial Artery, Arteria Ne Demek?Labial Artery, Arteria Ne Demektir?Labial Artery, Arteria Nedir?Labial Artery, Arteria Tıp TerimiLatince Labial Artery, ArteriaTıp Dilinde Labial Artery, ArteriaTıpta Labial Artery, ArteriaTıpta Labial Artery, Arteria Nedir?

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenebilirsiniz.

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenmek için, arama formunu veya harfe göre sıralamayı kullanın.

Tıbbi terimler sözlüğünde en çok aratılan Latince tıp kelimeleri

Roentgenkymogram : n. Röntgenkimografi filmi.

Supracommissure : n. Corpus pineale önünde bulunan beyin birleşeği.

Overt : a. Açıkça görülen, çok belli.

Nephromalacia : n. böbrek yumuşaması, nefromalasi.

Antibody : n. Kana dışardan giren yabancı cisimlere karşı gelen madde, kısbi (edinik) muafiyet (bağışıklık) maddesi. antikor.

Base Hospital : Askeri hastane (seyyar olmayan);

Erythrolysin : n. biochem. Eritrositleri eriten bir madde, eritrolizin.

Endometriosis Interna : Uterus kas tabakası içinde yer yer endometriyum adacıklarının bulunması hali, adenomiyozis.

Coil : n. Halka veya helezon şeklinde kıvrımlar gösteren oluşum.

Hydrate : n. v. biochem. 1. Su ile başka bir maddenin karışmasından vücuda gelen bileşim, hidrat; 2. su ile karışıp terkip yapmak.

Sosyal Medyada Paylaşın

Tıbbi Terimler Sözlüğü Yasal Uyarı

Tıp Sözlüğü'nde verilen bilgiler, tanısal ve/veya tıbbi öneri amaçlı bilgiler değildir. Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalık ve/veya ilaç ve/veya tanıya ilişkin bir çalışma olmayıp, tıbbi terimlere yönelik bilgilendirme amaçlı bir sözlük çalışmasıdır.

Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalığın tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalığınız varsa veya tedavi edilmesi gereken bir hastalığınızın varolduğunu düşünüyorsanız, lütfen vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Etiketler

Tıp Terimleri, Osmanlı Terimleri, Posta Kodları, Takıcı Bacı, Katalay