Bugün : 15 Aralık 2019, Pazar
BINANCE.COM Kripto Para Al - SatDünyanın en büyük kripto para borsasında işlem yapın, kazanmaya başlayın.

Vesiculation nedir?

Vesiculation, n. Vezikül oluşumu, kabarcıklanma, vezikülasyon.

Latince VesiculationTıp Dilinde VesiculationTıpta VesiculationTıpta Vesiculation Nedir?Vesiculation Hakkında BilgiVesiculation Kelime AnlamıVesiculation Ne Demek?Vesiculation Ne Demektir?Vesiculation Nedir?Vesiculation Tıp Terimi

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenebilirsiniz.

Tıp sözlüğü içerisinde merak ettiğiniz Latince kelimenin Türkçe anlamını öğrenmek için, arama formunu veya harfe göre sıralamayı kullanın.

Tıbbi terimler sözlüğünde en çok aratılan Latince tıp kelimeleri

Lenticonus : n. Göz merceğinin koni şeklinde çıkıntısı.

Photograph : n. Fotoğraf.

Trabecular Artery, Arteria : Trabekül arteri, a. trabecularis. Tympanic artery, arteria, Timpanik arterler, a. tympanica. (1. Anterior tympanic artery, arteria, Timpanik ön arter, a. tympanica anterior.2. Inferior tympanic artery, arteria, Timpanik alt arter, a. tympanica inferior. 3. Posterior tympanic artery, arteria, Timpanik arka arter, a. tympanica posterior. 4. Superior tympanic artery, arteria, Timpanik üst arter, a. tympanica superior);

Hepatohemia : n. Karaciğer damarlarının aşırı kanla doluşu, karaciğer konjesyonu.

Healthless : a. Hasta.

Esmarch's Bandage : n. Uzuvlarda yapılacak ameliyatların kansız bir alanda yapılmasını sağlamak için kullanılan kauçuk bant.

Antitoxic Sera : Tetanoz veya gazlı gangren gibi patojen bakterilerin toksinleri verilerek bunlara karşı bağışık kılınmış olan atların serumu.

Tilmus : n. Saçların sökülmesi, epilasyon.

Torticollis : n. Başın gayrıtabii bir durumunu intaç eden bir hastalık, boyun tutulması, çarpık boyunluluk.

Juxtapyloric : a. Pilora veya pilor venine yakın.

Sosyal Medyada Paylaşın

Tıbbi Terimler Sözlüğü Yasal Uyarı

Tıp Sözlüğü'nde verilen bilgiler, tanısal ve/veya tıbbi öneri amaçlı bilgiler değildir. Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalık ve/veya ilaç ve/veya tanıya ilişkin bir çalışma olmayıp, tıbbi terimlere yönelik bilgilendirme amaçlı bir sözlük çalışmasıdır.

Tıp Sözlüğü herhangi bir hastalığın tanısı ve tedavisi amacıyla kullanılamaz. Herhangi bir hastalığınız varsa veya tedavi edilmesi gereken bir hastalığınızın varolduğunu düşünüyorsanız, lütfen vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekime başvurunuz.

Etiketler

Tıp Terimleri, Osmanlı Terimleri, Posta Kodları, Takıcı Bacı, Katalay